Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Недела на Мироносиците

На 08.05.2022 година, Недела на Мироносиците, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со... Повеќе »
"Недела на Мироносиците"

На 08.05.2022 година, Недела на Мироносиците, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: