Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Вечерна за празникот на св. великомаченик Георгиј Победоносец

На 05.05.2022 год., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше празнична Вечерна богослужба во манастирот на Свети великомаченик Георгиј, во нас. Биљановце, Куманово.
"Вечерна за празникот на св. великомаченик Георгиј Победоносец"

На 05.05.2022 год., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше празнична Вечерна богослужба во манастирот на Свети великомаченик Георгиј, во нас. Биљановце, Куманово.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: