Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Струмица

Божествена Литургија во Струмица (28.11.2021 22:23)

Денес, кога се празнува семејството на свети Григориј Палама, викарниот епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: