Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата дваесет и трета по Педесетница

На 28.11.2021 год., Недела дваесет и трета по Педесетница (св. маченици Гуриј, Самон и Авив; св. маченици Елпидиј, Маркел и Евстохиј; преп. Паисиј Величковски), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во... Повеќе »
"Света Литургија во Неделата дваесет и трета по Педесетница"

На 28.11.2021 год., Недела дваесет и трета по Педесетница (св. маченици Гуриј, Самон и Авив; св. маченици Елпидиј, Маркел и Евстохиј; преп. Паисиј Величковски), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: