Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на св. апостол Филип и св. Григориј Палама, архиепископ Солунски

На 27.11.2021 год., празник на св. апостол Филип; св. Григориј Палама, архиепископ Солунски; св. цар Јустинијан, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На... Повеќе »
"Света Литургија на празникот на св. апостол Филип и св. Григориј Палама, архиепископ Солунски"

На 27.11.2021 год., празник на св. апостол Филип; св. Григориј Палама, архиепископ Солунски; св. цар Јустинијан, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: