Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на св. Јован Златоуст

На 26.11.2021 год., на празникот на св. Јован Златоуст, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со... Повеќе »
"Света Литургија на празникот на св. Јован Златоуст"

На 26.11.2021 год., на празникот на св. Јован Златоуст, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: