Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Божествена Литургија

Света Божествена Литургија

 

Sample Image

 

Sample Image На 22.11.2021 година, на денот во кој светата православна црква го чествува споменот на Преподобна Матрона Цариградска и свети Нектариј Егински, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена литургија во црквата "Св. Кирил и Методиј" во Велес.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: