Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Водоча

Божествена Литургија во Водоча (17.07.2022 10:40)

Денес, на празникот на Светото царско семејство РОманови, викарниот епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

  

  

   

             

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: