Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Пехчево

На Петровден

Божествена Литургија во Пехчево (12.07.2022 08:55)

Денес, на Петровден, викарниот епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Светите апостоли Петар и Павле“, во Пехчево. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: