Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден

На 12.07.2022 год., на празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм  Св. Никола во Куманово. На Светата... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: