Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Вечерна богослужба за празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден

На 11.07.2022 год., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Вечерна богослужба за празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден, во митрополитскиот соборен храм  Св. Никола, во Куманово.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: