Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Четврта недела по Педесетница

На 10.07.2022 година, во Четвртата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во храмот на свети  вмч. Мина, с. Проевце во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се... Повеќе »
"Четврта недела по Педесетница"

На 10.07.2022 година, во Четвртата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во храмот на свети  вмч. Мина, с. Проевце во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: