Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Христијаните како мисионери: заветот на Светите Браќа

Слово на Неговото Преосвештенство, Епископ Антаниски г. Партениј, Игумен на Свештената Бигорска Обител, изговорено на споменот на Светите Кирил и Методиј, на Светата Литургија во бигорскиот скит во с. Битуше посветен на нив, на 24 мај 2021 лето Спасителово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Му благодариме, возљубени браќа и сестри, на The post Христијаните како мисионери: заветот на Светите Браќа first appeared on † Бигорски манастир.
Христијаните како мисионери: заветот на Светите Браќа

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: