Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Ново Село

Божествена Литургија во Ново Село (24.07.2022 11:40)

Денес, на празникот на света великомаченичка Ефимија, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

                                               

                   

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: