Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Недела петта по Педесетница

На 17.07.2022 година,  Недела петта по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите... Повеќе »
"Недела петта по Педесетница"

На 17.07.2022 година,  Недела петта по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: