Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Недела 7-ма по Педесетница во Свети Николе

{artsexylightbox singleImage="images/stories/31-07-22/01.jpg" path="images/stories/31-07-22/" previewHeight="150" previewWidth="200"}{/artsexylightbox} Недела 7-ма по Педесетница во Свети Николе На 31.07.2022 година, Недела 7-ма по Педесетница; св.мч. Емилијан, преп. Памво, преп. Паисиј и Исаиј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Лидија Македонка“ во Свети Николе. На крајот од
image

Недела 7-ма по Педесетница во Свети Николе

На 31.07.2022 година, Недела 7-ма по Педесетница; св.мч. Емилијан, преп. Памво, преп. Паисиј и Исаиј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Лидија Македонка“ во Свети Николе. На крајот од

Литургијата, Митрополитот г.Иларион го причести верниот народ со Телото и Крвта Христова и одржа содржајна беседа.

 

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: