Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Мокриево

На празникот на свети Климент Охридски и свети великомаченик Пантелејмон

Божествена Литургија во Мокриево (09.08.2022 20:05)

Денес, кога Црквата го слави споменот на свети Климент Охридски, светите Седмочисленици, светиот валикомаченик Пантелејмон, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во храмот посветен на светиот великомаченик Пантелејмон, во с. Мокриево.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: