Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Ново Село

На празникот Преображение Господово

Божествена Литургија во Ново Село (19.08.2022 16:52)

Денес, на Преображение Господово, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

            

                                         

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: