Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

5 год. од осветувањето на храмот „Св. Кирил и Методиј“

5 год. од осветувањето на храмот „Св. Кирил и Методиј“

 

 

Фотогалерија

Денес, 18.09.2022 година, со света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес беше одбележана петгодишнината од осветувањето на оваа црква. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство од сите архиерејски намесништва на Повардарската епархија.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: