Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител

На 11.09.2022 година, Недела тринаесета по Педесетница, кога Црквата си спомнува за отсекувањето на чесната главата на светиот Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во во храмот Св. Архангел... Повеќе »
"Света Литургија на празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител"

На 11.09.2022 година, Недела тринаесета по Педесетница, кога Црквата си спомнува за отсекувањето на чесната главата на светиот Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во во храмот Св. Архангел Михаил, нас. Карпош во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: