Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија за празникот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски

На 23.05.2022 година, кога се празнува споменот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата... Повеќе »
"Света Литургија за празникот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски"

На 23.05.2022 година, кога се празнува споменот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMGP2736 IMGP2748

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: