Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Вечерна Богослужба за Недела на Самарјанкатa

На 21.05.2022 година во Манастирот „Свети Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во молитвено присуство на Митрополит Кумановско-осоговски г. Григориј, Митрополит Дебарско-Кичевски г. Тимотеј и поранешниот Митрополит Кумановско-осоговски г., Јосиф,... Повеќе »
"Вечерна Богослужба за Недела на Самарјанкатa"

На 21.05.2022 година во Манастирот „Свети Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во молитвено присуство на Митрополит Кумановско-осоговски г. Григориј, Митрополит Дебарско-Кичевски г. Тимотеј и поранешниот Митрополит Кумановско-осоговски г., Јосиф, служеше воскресна вечерна богослужба. После вечерната богослужба беше отслужена последната панихида за новопрославениот угодник Божји, преподобниот Јоаким Крчовски.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: