Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Недела на раслабениот

на 15.05.2022 година, Недела на раслабениот, Пренос на мошти на св. Атанасиј Велики, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј, во сослужение со митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф, служеше Света Литургија... Повеќе »
"Недела на раслабениот"

на 15.05.2022 година, Недела на раслабениот, Пренос на мошти на св. Атанасиј Велики, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј, во сослужение со митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф, служеше Света Литургија во манастирот св. Атанасиј Велики во Лешок. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMG-4b4f6f1efbdcf0ad6cc9051541598e8e-V (1) IMG-6ae1d7a5cd64b32e84ba9ae1b4773aa4-V IMG-98c4b422aa8927cec8badf095f9c079c-V IMG-0607fd0ce860c5a0953b02497ff5924f-V IMG-726add65f10d1e74790e7a6de90b853f-V IMG-ba1eed05031616cea8d4faf4eb66d323-V IMG-c3ad9aa1d778f7ec24cffc22e8680567-V IMG-c83a86dc748bfe03137298fa9e9df0ed-V IMG-df006868e62f1a7a63e4273fad731bce-V IMG-e372f901a37309db7393ecfc952801b7-V

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: