Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Прославен споменот на Свети Спиридон Тримитунтски во манастирот Донибрук

На 25 декември, 2021, кога се празнува споменот на светиот отец Спиридон Тримитунтски, во манастирот на светиот Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, во сослужение на свештенството од Мелбурн, се богослужеше света Божествена Литургија. На литурги...

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: