Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Празнична вечерна богослужба

Празнична вечерна богослужба

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во предвечерјето на денот на осветувањето на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, се отслужи Вечерна Богослужба со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство од градот Велес. По завршувањето на вечерната богослужба со слово кон многубројниот присутен народ се обрати Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: