Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

ВОСКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО – ВЕЛИГДЕН

Ден е на Воскресение, да се просветлиме со торжество – то, и еден друг да се прегрнеме! И на оние што нè мразат да им речеме: Браќа, да простиме сè со Воскресението, и така да запееме: Христос Воскресна од мртвите, со смртта смртта ја победи, и на оние во гробовите, живот им дарува. (Пасхална стихира глас 5, на Утрена во светата и велика недела) На 28. 04. 2019 година, во … Прочитај повеќе "ВОСКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО – ВЕЛИГДЕН"

Мрежи

© 2022 – Информативна служба на Австралиско – сиднејска епархија Презентацијата е поставена со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Дебарско-кичевски и Aдминистратор Австралиско - сиднејски г. Тимотеј.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: