Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Струмица

Недела на Светите отци од Првиот Вселенски собор

Божествена Литургија во Струмица (14.06.2021 14:47)

Во Неделата на Светите отци од Првиот Вселенски собор, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија, на која во презвитерски чин го ракоположи дипл. теолог, ѓаконот Јован Михаиловски.

 

                                       

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: