Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата на Самарјанката

На 30.05.2021 год.,  Недела на Самарјанката, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Свети великомаченик Димитриј, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.
"Света Литургија во Неделата на Самарјанката"

На 30.05.2021 год.,  Недела на Самарјанката, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Свети великомаченик Димитриј, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: