Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Соопштение (20.05.2022 18:57)

Соопштение (20.05.2022 18:57) Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува делегација на Српската Православна Црква предводена од Неговата Светост, Српскиот Патријарх г. г. Порфириј. На 24 мај, со почеток од 9 часот, во Соборниот храм „Св. […]

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: