Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Прославен споменот на Свети Спиридон во манастирот во Донибрук

На 25 Декември, 2022 година, кога се празнува споменот на светиот Спиридон Чудотворец епископ Тримитунски, во манастирот на Свети Прохор Пчински, Донибрук, во сослужение на свештенството на Австралиско-новозеландската епархиј...

Password recovery

Recover your password

A password will be e-mailed to you.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: