Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

ВТОР ДЕН ВЕЛИГДЕН

Пред Твоето зачнување, Господи, еден ангел ѝ рече на Благодатната: Радувај се! Еден ангел го тргна и каменот од гробот при Твоето Воскресение. Едниот навестувајќи знаци на радост наместо тага, а другиот, наместо смрт, проповедајќи ни Го животодавецот Господа. Добротвору на сите, Господи, слава Ти. (воскресна стихира на Утрена во Понеделник од Светла Седмица) На 29.04.2019 година, на Вториот ден Пасха, во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија, беа отслужени … Прочитај повеќе "ВТОР ДЕН ВЕЛИГДЕН"

Мрежи

© 2023 – Информативна служба на Австралиско – сиднејска епархија Презентацијата е поставена со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Дебарско-кичевски и Aдминистратор Австралиско - сиднејски г. Тимотеј.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: