Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Сретение Господово

Сретение Господово

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На празникот Сретение Господово, во манастирот „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе клирици од епархијата, отслужи света Божествена Литургија. На овој празник се извршува чин на осветување и благословување на црковните свеќи, па така Митрополитот и свештениците ги осветија и благословија црковните свеќи, а исто така овој чин се изврши во сите архиерејски намесништва на Повардарската епархија.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: