Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Сеноќно бдение во Водоча (…кон преподобниот и богоносен отец наш Георгиј Григоријатски)

Сеноќно бдение во Водоча (08.06.2021 09:51) На празникот на успението на преподобниот Георгиј Григоријатски, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. На Литургијата верните се причестија со Светите Христови Тајни. На православните цврст столб, и на Црквата пастиру и учителу, […]

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: