Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Ново Село

Недела на Закхеј

Божествена Литургија во Ново Село (29.01.2023 19:00)

Во Неделата на Закхеј, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

                    

                    

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: