Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на светите Три Јерарси: Василиј Вeлики, Григoриј Бoгoслoв и Јoван Златoуст

На 12.02.2023 година, кога се празнуваат светите Три Јерарси, Василиј Вeлики, Григoриј Бoгoслoв и Јoван Златoуст, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, во сослужение со митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар и епископот Хераклејски г. Климент, служеше... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: