Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Свети Атанасиј Велики и Кирил Александриски

На 31.01.2023 година, преп. Атанасиј Велики и Кирил Александриски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести... Повеќе »
"Свети Атанасиј Велики и Кирил Александриски"

На 31.01.2023 година, преп. Атанасиј Велики и Кирил Александриски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: