Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Adobe premiere pro cs3 price in india free.ピアス(イヤーラップ) 商品一覧

Looking for: イヤーラップの通販ショップ | 激安アクセサリー通販 LUPIS(ルピス).Project Management – Adobe® Premiere® Pro CS3 Classroom in a Book® [Book] Click here to Download                                                                     […]

На 17. 1. 2023 година, во Архиепископската резиденција, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан ја прими новата амбасадорка на САД, Нејзината екселенција г-ѓа Анџела П. Агелер, којашто беше придружувана од претставници од Одделот за политички прашања во Амбасадата на САД. На  средбата, којашто помина во срдечна атмосфера, присуствуваа и Неговото Преосвештенство Епископот Хераклејски г. Климент и деканот на Богословскиот факултет „Св. Климент Охридски", проф. д-р Ѓоко Ѓорѓевски.

Неговото Блаженство ја запозна Нејзината екселенција со историјата, духовниот живот и актуелностите на Македонската Православна Црква ‒ Охридска Архиепископија во Татковината и меѓу иселените Македонци по светот и, посакувајќи ѝ успешна дипломатска мисија, изрази надеж дека за време на нејзиниот мандат дополнително ќе се продлабочат пријателските и културните врски помеѓу нашите народи и земји.

[foogallery id="5650"]

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: