Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Молитвено одбележан споменот на Светите Прохор Пчински и Гаврил Лесновски во манастирот Донибрук

Во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, молитвено се одбележа храмовиот празник и се прослави споменот на преподобниот Прохор Пчински и преподобниот Гаврил Лесновски.

Password recovery

Recover your password

A password will be e-mailed to you.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: