Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата на слепиот

На 29.05.2022 год., Недела на слепиот, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот свети Илија во с. Миладиновци. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.
"Света Литургија во Неделата на слепиот"

На 29.05.2022 год., Недела на слепиот, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот свети Илија во с. Миладиновци. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: