Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на преподобниот Гаврил Велички

На 28.05.2022 година кога се празнува споменот на преподобниот Гаврил Велички Неговото Блаженство Митрополит Скопски, Архиепископот Охридски и Македонски и на Прва Јустинијана г. г. Стефан, отслужи Божествена Литургија во сослужение на Митрополитите... Повеќе »
"Света Литургија на преподобниот Гаврил Велички"

На 28.05.2022 година кога се празнува споменот на преподобниот Гаврил Велички Неговото Блаженство Митрополит Скопски, Архиепископот Охридски и Македонски и на Прва Јустинијана г. г. Стефан, отслужи Божествена Литургија во сослужение на Митрополитите Кумановско-осоговски г. Григориј и Брегалнички г. Иларион.

На Божествената литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

После Божествената литургија беа благословени кумските колачи.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: