Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Започна матурскиот испит за 54-та генерација матуранти.

Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, ректор на МПБ “Свети Климент Охридски” отпочна полагањето на матурскиот испит за 54-та […]

Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, ректор на МПБ “Свети Климент Охридски” отпочна полагањето на матурскиот испит за 54-та генерација богослови. Со одлика на САС на МПЦ-OA за овогодинешен пратеник на матурскиот испит e поставен Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски г. Петар.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: