Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија за празникот на Пренесувањето на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски

На 08.06.2022 год., Пренесување на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. Георгиј Кратовски, во Кратово. На Светата Литургија верниот народ се... Повеќе »
"Света Литургија за празникот на Пренесувањето на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски"

На 08.06.2022 год., Пренесување на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. Георгиј Кратовски, во Кратово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: