Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Светол вторник

Светол вторник (18.04.2023 12:49)

Денес, на Светол Вторник, кога Црквата го празнува Воскресението Христово, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во храмот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

                       

                                                    

                        

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: