Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Велик четврток

Велик четврток (13.04.2023 09:20)

Денес, на Велик четврток, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Вечерна со Василиева Литургија и чин на елеосвештение во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

                                                         

                             

                                                          

     

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: