Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Воскресение Христово (втор ден)

На 17 април 2023 година (понеделник од Светлата седмица) во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: