Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Велика Сабота

На Велика Сабота (15 април 2023 година), во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Божествена Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: