Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Недела на сите светии

Недела на сите светии

 

Sample Image

 

Во Неделата на сите светии, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литугија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија, а по завршувањето на Литургијата изврши осветување на обновениот параклис-крстилница при црквата, посветен на свети Нектариј Егински.

Фотографии на следниот линк: https:/photos.app.goo.gl/rbfaq4kRKSmYchvg9

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: