Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Струмица

Во Неделата на сите светии

Божествена Литургија во Струмица (11.06.2023 13:44)

Во Неделата на сите светии, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: