Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Водоча

На празникот на Слегувањето на Светиот Дух (Педесетница)

Божествена Литургија во Водоча (04.06.2023 13:31)

Денес, кога Црквата ја празнува Светата Педесетница, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

                                                         

                              

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: